Fizik Rehabilitasyon Amaçlı Yüzme (Bel-Boyun Fıtığı)

Yaşadığımız sosyal hayat içerisinde hemen her gün birilerinden ”belim çok ağrıyor” , ”bel fıtığım var” , ”fıtık tedavisi görüyorum” , ”bıktım bu bel ve boyun ağrılarından” gibi serzenişleri duyabilirsiniz. Hatta bu sakatlığı yaşayan siz de olabilirsiniz.

Bel boyun fıtığından kaynaklanan ağrılar hayatınızı son derece çekilmez hale getirebilir. Hatta ileri düzeyde yerinizden kıpırdayamazsınız bile. Bu konudaki uzman doktorlar ise son ana kadar ameliyat çözümüne gitmek istemezler. Öncelikle çeşitli fizik rehabilitasyon veya sportif bir takım egzersizlerle sakatlığınıza bir çözüm bulmaya çalışırlar.

Sportif yaşamımız içerisinde bir çok defa bize gelip ”Bende bel fıtığı var. Doktor bana yüzme önerdi” gibi cümlelerle yüzme sporuna başlamak isteyenlerle karşılaşıyoruz. Ancak bu şekilde gelenlerin büyük bir bölümü ya yüzme bilmiyor ya da tedavisine yardımcı olacak şekilde suda hareket edemiyor.

İşte bu tür durumlarda bizler öncelikle doktorların direktifleri doğrultusunda sonra da bilimsel veriler ve tecrübelerimizin ışığında sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu tür bir sakatlık yaşadıysanız veya yaşıyorsanız lütfen bizi arayınız. Sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.