YÜZME TAKIMIMIZ

Avrasya Sportif Performansta eğitim alan her çocuk teknik, kondisyon ve kuvvet konusunda yeterli bilgi ve beceriye ulaştıktan sonra ve istiyorsa Performans Amaçlı Lisanslı yüzme hakkına sahip olmaktadır.

Bizim için çocukların öncelikle doğru bir şekilde yüzme öğrenmesi ve hayatlarına böylesine önemli bir deneyimi eklemeleridir. Bunun yanında hevesli, yeterli eğitim aşamalarından geçmiş olan çocuklarımız isterlerse ve gerekli bazı kriterleri karşılarlarsa Takım Aday ve Takım gruplarında kulaç atma imkanı sağlanmaktadır.

Avrasya Sportif Performans olarak bu konuda İstanbul Avrasya Spor Kulübü alt yapısını oluşturmaktayız. İstanbul Avrasya Spor Kulübü en alt yaş grubundan milli takıma kadar her kategoride sporculara lisans çıkartan federe bir kulüptür. Kulübün baş antrenörlüğünü Savaş Taftaf yapmaktadır.

Şu anda yaklaşık 45 müsabık lisanslı sporcusu olan spor kulübümüz bünyesinde milli takımda da kulaç atan sporcularımız bulundurmaktadır.

Takım Antrenman çalışmalarımızı Kartal Monumento Club Avrasya (CMA) havuzunda sürdüren kulüp sporcularımızın ilk hedefi milli takım adına bayrağımızı dalgalandırabilmektir.

Takım Yapılanmamız Aşağıdaki gibidir

Discovery Grubu (Keşif Grubu): Bu grubu takım aday adayı olarak da düşünebiliriz. Spor okulunun belli bir noktasında antrenörlerin gözlemsel seçimeleri (gerekli kriterler gözetilerek) sonucunda oluşturulan bu gruplar mevcut yüzme eğitimlerinin yanı sıra kapsamlı ve ileriye yönelik performans amaçlı yüzmeye giriş de yapıyorlar.

Age Grup (Yaş Grubu): Discovery yani keşif grubumuzda başarılı olan, yüzmeye ve yarışmaya ailecek istekli ve bazı kriterleri yerine getiren çocuklarımız bu gruplara alarak daha kapsamlı ve ileriye bir eğitim almalarını sağlamaktayız. Sporcularımız ilk defa yüzme lisansı ile bu grupta karşılaşmaktadır. Uzun Vadeli Sporcu Gelişim ilkelerini uygulayan kulübümüz bu gruptaki sporcularımızın bir üst gruba çıkmaları için çalışmalarını yapmaktadırlar. Antrenman saati ve günü artmaktadır

Challange Grubu (Gelişim ve Performans Grubu): Age Grupta yeterli teknik bilgi ve tecrübeyi edinmiş, gerekli kriterleri sağlayan sporcularımız artık Challange Grubuna geçmeye hak kazanmaktadır. Bu grup artık daha fazla yarış ve performans odaklı çalışmalar yapmaktadır. Challenge Grubu sporcularımız daha fazla antrenman yapmakta ve antrenman çeşitliliği artmaktadır.

Takım Aday aday grubundan performans grubuna kadar olan tüm seviyelerde de kendi içerisinde sınıflandırılmaktadır.

Sonuç  olarak Avrasya Sportif Eğitim yapısı yüzme konusunda her amaca hizmet edebilecek, yüzme öğrenmek isteyene en iyi imkanlarla yüzme öğretebilecek, performans yüzücüsü olarak yarışlara katılmak isteyenlere bu imkanı sağlayacak ve milli takım bünyesinde yer almak isteyen sporcuya da elinden gelen tüm bilgi ve desteğini verebilecek bir yapıdır.

Kulübümüz Adına Şu ana Kadar Milli Takımda yer almaya hak kazanmış sporcularımız;

Dilay Kuyucak-Tuana Damgacı-Bedirhan Tamer-Aleyna Durmaz
  • SılaBilgi
  • Remzi Bedirhan Tamer
  • Nisa Tuana Damgacı
  • Aleyna Durmaz
  • Dilay Kuyucak
  • Elif Aklar