Soru: Çocuk yüzme gruplarınız kaç yaştan itibaren başlıyor?

Cevap: Çocuklarda yüzme derslerimiz 4-5 yaş olarak başlıyor.


Soru: Hangi bölgede hizmet veriyorsunuz?

Cevap: Eğitim verdiğimiz havuz Kartal’da. E-5 kenarında Kartal köprüsüne çok yakın. Ancak üyelerimiz arasında Pendik, Maltepe, Yakacık, Bostancı hatta Üsküdar’dan gelenler bile var. Sonuç olarak iyi bir yüzme eğitimi almak isteyen ve Asya Yakasında oturan herkes için hizmet veriyoruz.


Soru: Havuz suyu sıcaklığınız kaç derece? Çocuklar üşür mü?

Cevap: Havuz suyu ve ortam sıcaklığımız Sağlık Bakanlığının öngördüğü normal değerler içerisinde. Yaz kış su sıcaklığımız 28 derece. Ortam ise 29 derece. Nem oranı %60 dolaylarında. Yani herhangi bir kimsenin üşümesi mümkün değil.  Havuzun tüm sıcaklık ve hijyen kontrolleri bilgisayarlar tarafından 24 saat kontrol ediliyor.


Soru: Çocuğumu bir yüzme kursuna yazdırırken neleri sorgulamam gerekir

Cevap: Çocuğunuzu yüzme kursuna yazdırırken sormanız gereken çok önemli sorular var. Bunlar sırasıyla; 1- Havuz hijyeni nasıl yapılıyor ve kim denetliyor? 2- Resmi olarak son ay yapılan havuz hijyen raporunuz var mı? 3- Eğitimcilerin belgesi var mı? Resmi mi? 4- Kaç yıllık tecrübeye sahipsiniz? 5- Eğitim sisteminiz nasıl? 6- Başarılarınız var mı? 7- Milli takıma sporcu verdiniz mi? 8- Bizi uzun vadede bekleyen gelişmeler nelerdir ve kulübünüz buna karşılık verebilir mi? 9- Türkiye rekorlarınız var mı? 10- Çocuğumu neden size güvenmeliyim?


Soru: Ne kadar sürede öğrenirim?

Cevap: Öğrenim süresi birçok parametreye göre değişiklik gösterebilir. Kişinin yüzme sporuna olan yatkınlığı ve geçmişte edinilmiş iyi ve kötü tecrübeler başlıca etkenlerdir.


Soru: Gruplarınız kaç kişilik?

Cevap: Gruplarımız maksimum 6 kişiye bir öğretmen olacak şekilde organize edilir.


Soru: Grup geçişleri neye göre belirleniyor?

Cevap: Grup değişiklikleri öğrencinin bireysel öğrenme hızına göre belirlenir. Yani esas olan grubun değil öğrencinin öğrenme ve uygulayabilme hızıdır. Bir üst gruba geçiş kriterlerini yakalayan öğrenciler bu kriterleri yakaladıkları ilk derste üst gruba geçişleri sağlanarak ödüllendirilirler.


Soru: Derslere öğretmen giriyor mu?

Cevap: Tabi ki. Öğretmenin olmadığı ortamda bir eğitimden bahsedilemez.


Soru: Havuzunuz ısıtmalı mı?

Cevap: Havuzumuz ısıtmalı ve kapalıdır. Havuz suyu sıcaklığı yaz-kış sabittir. Su sıcaklığı 28, ortam sıcaklığı ise 29 derecedir.

 

SORUNUZ varsa lütfen tkoyasavrasya@gmail.com adresine mail atınız veya İLETİŞİM sayfasındaki formu doldurunuz.