SAVAŞ TAFTAF : 

1975 mayıs doğumlu olan hocamız ilk , orta, lise, üniversite ve yüksek lisans  eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

1982 yılında yüzme sporuna  Kınalıada Su Sporları kulübünde başlayan Savaş Hoca bir dönem Mersin Bölgesinde de yüzmüştür. Daha sonra Kınalıada Kulübünde sutopu oynamış olup rahatsızlığı nedeniyle su topunu bırakmak zorunda kalmıştır. Bu dönemde gene spordan uzak kalmayan hocamız uzunca süre (2 yılı profesyonel olmak üzere) voleybol oynamıştır.

Antrenörlük kariyerine 1992 yılında BŞB adına Zeytinburnu Havuzunda temel yüzme eğitmenliği ile başlayan Savaş Taftaf sırasıyla Heybeliada, Moda Spor , Galatasaray  Denizli Şubesi , Yeldeğirmeni Spor Kulübü , Işık Yüzme Okulları ve  Doğuş Yüzme Okullarında çalışmıştır. Bunun yanında yetişkinlere yüzme dersi konusunda Türkiye’de ilk çalışanlardan biri olan Savaş Taftaf  bu konu ile ilgili farklı teknikler ve performans yüzmesi için yeni driller geliştirmiştir.

2002 yılında kurulmuş olan Avrasya Spor Kulübünde uzun süre baş antrenörlük görevini üstlenen hocamız 2011-2014 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübünde de görev almıştır. 2014 yılından itibaren tekrar Avrasya Spor Kulübü baş antrenörlüğünü üstlenen hocamız halen kulübümüz bünyesinde bu görevini sürdürmektedir. 2009-2016 yılları arasında Yüzme Federasyonunda Üst Teknik kurul üyeliği yapmış olup Olimpik Kulaçlar projesinde görev almıştır.

Milli takıma birçok yüzücü yetiştiren Savaş Taftaf 2013 yılında Yüzme Federasyonu tarafından Amerika’da Micheal Phelps’in de yüzdüğü NBAC spor kulübünde göre yapmış olup bu süreç Colorado’da bulunan Amerika Milli Takım  Olimpiyat Hazırlık Kampında (USOC) dünyaca ünlü  bir çok olimpik altın madalya ile çalışma fırsatı  bulmuştur.

Bir çok kez milli takımda görev alan hocamız milli takıma şu ana kadar Sıla Bilgi, Tuana Damgacı, Bedirhan Tamer, Aleyna Durmaz ve Dilay Kuyucak gibi isimleri kazandırmıştır. 4 adet Türkiye Rekoru altında imzası da bulunan hocamız bir çok ünlü antrenörle çalışma imkanı da  bulmuştur. Özellikle Amerika Milli Takımının ve Micheal Phelps’in de antrenörü olan Bob Bowman, Türk milli takım antrenörü Dimitrij Mancevic, Fernando Canales  ve Yüzme Kara çalışmaları konusunda dünyaca ünlü Tim Wagen ile de çalışma imkanı bulmuştur.

ASCA (America Swimming Coaches Assocation) 3. Kademe, Yüzme Federasyonu 2. Kademe antrtenörlük balgesine sahip Savaş Taftaf aynı zamanda Swimming Dryland sertifikası da sahibidir. Ayrıca şu ana kadar 100’ün üzerinde seminer ve sempozyuma katılmış olup bazı seminerlerde anlatıcı olarak da görev alan hocamız evli ve 1 erkek çocuk babasıdır.